מקלחת לכלב זו שאלה כבדת משקל, ככה שרוב האנשים אינם יודעים באמת איך? מתי? והאם בכלל צריך לעשות לכלב מקלחת?

אנו ננסה לעזור לכם כמה שיותר להבין את העניין.

כלב היא חיה מאוד רגישה, במיוחד עור הכלב. לכלב יש עור לח וגמיש ועליו יש שכבת הגנה טבעית השומרת עליו מפני מזיקים וחיידקים (ממש בדומה לבני האדם).

מקלחות מרובות ובתדירות רבה עלולות לפגוע בעורו של הכלב ובשכבת ההגנה. אולם מומלץ לקלח את הכלב לפחות פעם או פעמיים בחצי שנה ותמיד טוב לשמור על טיפוח הכלב.

 אז את מי צריך לקלח יותר או פחות ? ישנם 3 מרכיבים שיעזרו לנו:

*אורח חיים: כלבים שנמצאים יותר בשטחי חצר / פארק / חול / ים צריכים להתרחץ לעיתים יותר קרובות מאשר כלבים שרוב זמנים נמצאים בסביבת ביתם הנקייה יותר וזאת כדי לשמור על פרוותם ובריאותם.

*גזע: ישנם כלבים בעלי שיער עבה ומסורבל יותר אשר הם צורכים טיפול ייחודי יותר ועדיף לרחוץ ולטפח אותם לעיתים קרובות וישנם כלבים שגופם גדול יותר ופרוותם קצרה יותר או חלקה יותר שפחות זקוקים למקלחות באופן סדיר וקרוב.

*בעיות רפואיות: רוב הכלבים הסובלים או סבלו יותר מבעיות עור ורגישויות מסוימות זקוקים לטיפוח רב ויסודי יותר משאר הכלבים, מה שאומר שהם צריכים להתקלח בתדירות גבוהה יותר.

הגענו לאופן רחיצת הכלב – כאשר רוחצים את הכלב יש לחזק לו את תחושת הביטחון והנעימות כדי שאופן הפעולה של המקלחת יתבצע באופן נעים, ישנם כלבים שפחות אוהבים את העניין ולהם צריך לתת תחושת ביטחון עוד יותר כדי למנוע את החשש שלהם מהפעולה הלא הכי נעימה הזו.

אופן המקלחת נע בסדר רגיל ממש כמו אצל בני אדם (מים – סבון – הורדת הסבון – ייבוש), יש הממליצים לייבש ממש טוב ואז לסרק על מנת שפרוות הכלב תהייה מטופחת יותר. מומלץ כמה שיותר להימנע מהכנסת מים וסבון לעיניי הכלב, דבר זה יקל על תהליך המקלחת ובריאות הכלב. כמובן יש להשתמש בשמפו מתאים לכלבים דבר שיסייע לשמור על חומציות העור והשכבה הטבעית המגנה עליו.

לסיום, תהליך הרחצה הינו חשוב, יש לעשות זו בדרך הנכונה והבטוחה על מנת להפוך את זה לחוויה נעימה, נקייה ומרעננת.