כמה אוכל צריך להביא ביום?

כמה אוכל צריך להביא לכלב / חתול ביום ?

ידוע כמעט לכולנו שישנם סוגים ורמות שונות במזון שאנו נותנים לחיית המחמד שלנו (למשל: מזון עם דגנים, מזון מופחת דגנים ומזון נטול דגנים).

בשל הבדלי הרמות (איכות המזון) ישנו גם הבדל בכמות המזון שאנו צריכים להביא ביום לכלב / חתול שלנו.

ייתכן ובמזונות איכותיים יותר נצטרף להביא מנה פחותה יותר ביום מאשר מזון פחות איכותי שבו נצטרך להביא כבר כמות גדולה יותר של המזון ביום לחיית המחמד כדי שהכלב / חתול שלנו יקבל את מירב המרכיבים להם הוא דרוש ביום מהמזון היבש שלו.

לאחר שהבנו את ההבדלים ברמות המזון והשפעותיהן על כמות המזון שאנו צריכים לתת ביום לחיית המחמד שלנו, אנו ניתן לכם טיפ מומלץ מאיתנו איך כמעט לדייק בכמות (גרמים) שחיית המחמד שלכם צריכה לקבל ביום.

בכל שק אוכל (גדול / קטן) ישנה טבלת האכלה על גביי השק שבה רשום את כמות המזון שחיית המחמד שלכם צריכה לצרוך לפי אותו שק ביום לפי הגיל של חיית המחמד ומשקלו. את כמות זו ניתן לחלק למנות או לתת פעם אחת ביום את כולה, איך שנוח לכם העיקר שחיית המחמד תקבל את כל הכמות (גרמים) שהיא דרושה לה עפ"י הטבלה.

את הכמות ניתן למדוד עם משקל / כוס מדידה שניתן להשיג בכל חנות חיות כמעט.

כמובן שחשוב שחיית המחמד תאכל את המנה המומלצת שרשומה ובמידה והכלב / חתול צורך יותר  מהמנה המומלצת יש לשים לב שזה לא גורם להשמנה / קיבה רכה / שלשולים / הקאות וכמובן להפך אם הוא אוכל פחות שלא יסבול מתת תזונה וערכים חיוניים לבריאותו.

 

 

תמיד איתכם,

"תנו לחיות לאכול".

Facebook

מוצרים מומלצים בנושא